Literatura

Znajdziesz tu streszczenia i opracowania lektur szkolnych, interpretacje i analizy, opisy namiętności i zbrodni, charakterystyki oprawców, rozpustnych kochanków i świętych, wszystko, o czym pisali najwybitniejsi. Materiały są świetnie przygotowane, zapamiętasz je błyskawicznie. Odsłuchanie pliku MP3 zajmie Ci kilka minut. Wiemy, że Twój czas jest cenny. Szybko przekażemy Ci wszystkie ważne informacje o lekturach. Jak zinterpretować Wielką Improwizację w „Dziadach” Mickiewicza? Dlaczego przeżycia mistyczne są udziałem Ewy i księdza Piotra, a nie Konrada zwanego wcześniej Gustawem? Czy Pustelnik jest duchem, upiorem, czy człowiekiem? Ile godzin toczy się akcja IV części „Dziadów”? Jaki jest sens „Bajki o Janku” przywołanej w dramacie Słowackiego? Czym Kordian próbuje zaimponować kochance, czym polskim spiskowcom, a czym księciu Konstantemu? Ile razy w „Panu Tadeuszu” pada słowo „ostatni”? Dlaczego Wojski zbiera muchomory, a ksiądz Robak chce ożenić Tadeusza z Zosią? Ile zmarszczek dostrzegł młody Soplica na twarzy Telimeny? Przy jakich alkoholach ucztowała polska szlachta? Kto ze złości kopie krzesło i pluje na podłogę w „Panu Tadeuszu”? Kogo obdarowywała namiętnymi pocałunkami Izabela Łęcka? Z kim Wokulski miał krzyż pański? Z kim na weselu flirtował Dziennikarz, a z kim Poeta, dlaczego Czepiec chciał pobić muzykantów?

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w edusensownych streszczeniach i opracowaniach. Codziennie dodajemy nowe materiały i pomoce.

Zaglądaj do nas często!

Bolesław Prus, „Lalka”, streszczenie 7

Poznasz szczegółowe streszczenie rozdziałów: XV W jaki sposób duszę ludzką szarpie namiętność, a w jaki rozsądek XVI „Ona” – „on” – i ci inni XVII Kiełkowanie rozmaitych zasiewów i złudzeń.

więcej »