Literatura

Znajdziesz tu streszczenia i opracowania lektur szkolnych, interpretacje i analizy, opisy namiętności i zbrodni, charakterystyki oprawców, rozpustnych kochanków i świętych, wszystko, o czym pisali najwybitniejsi. Materiały są świetnie przygotowane, zapamiętasz je błyskawicznie. Odsłuchanie pliku MP3 zajmie Ci kilka minut. Wiemy, że Twój czas jest cenny. Szybko przekażemy Ci wszystkie ważne informacje o lekturach. Jak zinterpretować Wielką Improwizację w „Dziadach” Mickiewicza? Dlaczego przeżycia mistyczne są udziałem Ewy i księdza Piotra, a nie Konrada zwanego wcześniej Gustawem? Czy Pustelnik jest duchem, upiorem, czy człowiekiem? Ile godzin toczy się akcja IV części „Dziadów”? Jaki jest sens „Bajki o Janku” przywołanej w dramacie Słowackiego? Czym Kordian próbuje zaimponować kochance, czym polskim spiskowcom, a czym księciu Konstantemu? Ile razy w „Panu Tadeuszu” pada słowo „ostatni”? Dlaczego Wojski zbiera muchomory, a ksiądz Robak chce ożenić Tadeusza z Zosią? Ile zmarszczek dostrzegł młody Soplica na twarzy Telimeny? Przy jakich alkoholach ucztowała polska szlachta? Kto ze złości kopie krzesło i pluje na podłogę w „Panu Tadeuszu”? Kogo obdarowywała namiętnymi pocałunkami Izabela Łęcka? Z kim Wokulski miał krzyż pański? Z kim na weselu flirtował Dziennikarz, a z kim Poeta, dlaczego Czepiec chciał pobić muzykantów?

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w edusensownych streszczeniach i opracowaniach. Codziennie dodajemy nowe materiały i pomoce.

Zaglądaj do nas często!

Mapa dworu w Soplicowie

Adam Mickiewicz zadał sobie wiele trudu, by bardzo szczegółowo opisać dwór w Soplicowie, gdzie rozgrywają się najważniejsze i najbardziej dramatyczne momenty "Pana Tadeusza".

więcej »

Mit Demeter i Kora

Dowiesz się, dlaczego pory roku zmieniają się cyklicznie, a także, że celem zakazów jest uchronić Cię przed niebezpieczeństwami i niespodziankami.

więcej »

Mit o Syzyfie

Dowiesz się, że milczenie jest złotem, a za plotkowanie można zapłacić śmiercią, że wyroki bogów są nieprzewidywalne.

więcej »

Oświecenie

Dowiesz się, jakie prądy filozoficzne dominowały w oświeceniu, kiedy powstała pierwsza encyklopedia na świecie i pierwsza świecka szkoła w Polsce.

więcej »